Kuidas vältida metssigade ja sigade tungimist aeda: kuidas ehitada elektriaeda

Kuidas metssigu ja muid metsloomi oma maalt eemal hoida?
Põllumajandusettevõtjad või maaharimisele pühendunud väikesed eratalupidajad on vähemalt korra kogenud metsloomade sissetungi, mis ohustab nende saaki (näiteks metssigade, sigade, metskitse sissetung).

Üks enim kasutatavaid meetodeid loomade maast eemal hoidmiseks on elektritara. Lisaks metsloomade sissetungi vastu võitlemisele saab seda kasutada ka põllumajandusloomade kaitsmiseks ja piiritlemiseks piirkonnas.

Elektrikarjus töötab tänu vooluimpulssidele, mida genereerib energiaallikas. Toiteallikast väljuvad kaks eraldi ühendust: üks juhtjuhtmega loodud aia külge ja teine ​​maapinnaga.

Kuidas ehitada elektriaeda?
Elektripiirdeaed on soovitatav maandada 3 tsingitud postiga, mis asetatakse üksteisest 3 meetri kaugusele.

Kui loom puudutab elektrifitseeritud tara, saab ta elektrilöögi, mis kestab sekundituhandikeid. Nii liigub loom eemale.

Kuidas metssigu eemal hoida: mida on vaja elektrikarjuse tegemiseks?
Elektrikarjuse ehitamiseks on vaja mõningaid põhikomponente, sealhulgas pingeandja, juhtjuhe, isolaatorid, maanduspost ja muud materjalid.

Gemi Elettronica on Itaalia ettevõte, mis toodab kõiki elektriaia valmistamiseks vajalikke materjale.

Energiaandja on seade, mis genereerib tarale elektriimpulsse. Õige energisaatori valimine on oluline, et taral oleks õige vool.

Esimene vahe tehakse toiteallika tüübi järgi, milleks võib olla:

12 V aku (mida saab ka kombineerida akut laadiva päikesepaneeliga);
220 V vool.
Gemi Elettronica erinevad energiaallikad võivad katta 5 km kuni 8 km tegelikku perimeetrit. Sõltuvalt valitud mudelist genereeritakse impulssidega 10000 V kuni 15000 V.

Kuidas metssigu minema ajada: ühise lõime valik
Ühise niidi valik sõltub aediku pikkusest ja loomadest, kellele aedik on tehtud. Tegelikult on igal juhtmel oma takistus ja oma hajutusvõime, mis on näidatud ühikutes oomi / m. Mida lähemal on oomi / mt väärtus nullile, seda väiksem on vooluleke, nii et tara töötab paremini.

Juhtjuhe tuleb läbida isolaatorite sees, mis on tööriistad, mis fikseerivad ja distantseerivad elektrijuhtmeid elektriaia ehitamiseks kasutatavatest postidest.Isolaatorid eristatakse vastavalt posti tüübile, millele need paigaldatakse. Postid võivad tegelikult olla puidust või rauast. Seega on puitpostidele kruviisolaatorid ja raudvarraste isolaatorid.

Gemi Elettronica suudab pakkuda Itaalias valmistatud CE-märgisega tooteid, mis garanteerib maksimaalse ohutuse nii inimestele kui loomadele.

Kõiki tooteid saab osta, vajutades siia.