Koos lõõriga vastutab tõmbe ja suitsu õige kõrvaldamise eest peamiselt korsten.

Imemismootoriga Gemi korsten on palju enamat kui lihtne korsten. See on teie korstna kaunistamiseks mõeldud kunstiteos, mis võib parandada teie kodu esteetikat ja funktsionaalsust.

Erinevates mudelites, savi või terrakota ja värvidega Gemi aspireeriv korsten on töökindel ja kvaliteetne lahendus, meeldiva disainiga, funktsionaalne ja pikka aega õhumõjudele vastupidav.

Read more »

Kokku on 3 toodet.

Grid
Grid-2
List
List-2
Catelog

Questions and Answers

Mis vahe on erinevatel suitsueemaldusmudelitel?

Põhimudeli imemisvõimsus on 2500 m³/h, garantii on 3 aastat ja talub kuni 300 kraadi. Professionaalne mudel talub kuni 700 kraadi (seega ka korstnatulekahju korral) ning on soovitatav, kui sul on alla 3 meetrise korstna. Sellel on ka 6-aastane garantii ja see imeb 3800 m³/h. Terasmudel on ehitatud täielikult Aisi 304 roostevabast terasest, materjalist, mis tagab suurema vastupidavuse korrosioonile ja soolasusele ning seega ka aja jooksul. Selle imemisvõimsus on 3800 m³/h ja vastupidavus kuni 700°, garantii 8 aastat. Gemi pakutava valiku tipp on professionaalne vaskmudel, mis talub kuni 700°, millel on 10-aastane garantii ja mis suudab imeda 3800 m³/h. Roostevabast terasest ventilaator on vastupidav korrosioonile ja soolasusele. See on väljast (ka põhi) täielikult värvitud ja sobib seetõttu neile, kes otsivad esteetiliselt meeldivamat toodet.

Kas korstna väljatõmbeventilaator tõmbab ka soojust välja?

Meie elektrilisel suitsueemalduril on 6-käiguline regulaator, nii et peate selle seadistama ainult kiirusele 1–2, et aidata suitsu loomulikult eemaldada, kuid mitte soojust. Põhimõtteliselt ei muuda me kahel esimesel kiirusel mitte kuidagi kamina tavapärast tööd, mis tavaliselt hajutaks suitsutorus tõusvas suitsus väga väikese koguse soojust. Gemi korstnaventilaator imeb endasse suitsu, mis muidu majja satuks ja seetõttu ei toodaks kindlasti sisekeskkonda soojusallikaid. Selge on see, et kui korstnaventilaator ei tööta kuuendal kiirusel (tavaliselt kasutatakse seda sellel kiirusel ruumide õhu vahetamiseks, tulekahjude tekitamiseks või tuha imemiseks), oma 2500 m³/h (põhi) - 3800m³/h(pro) on see nii võimas, et imeb ka soojust endasse, sest suurendab puidu põlemiskiirust ja sellest tulenevalt ka osaliselt soojust. Teaduslikud uuringud on näidanud, et Gemi suitsuärastiga saab kontrollida soojuskadusid, mistõttu on soovitav kasutada korstnat, et vältida soojakadusid. Seda on näha miljonites rahulolevates klientides üle kogu maailma alates 1983. aastast, mil loodi esimene Gemi korstnaventilaator.

Kas elektrilist kamina väljatõmbeventilaatorit kasutatakse suitsu eemaldamiseks?

Suitsueemaldi ülesanne on reguleerida korstna tõmbejõudu, et lahendada suitsu probleem korstnas, ahjus, pliidis, grillis ning taastoota korstna loomulikku tõmmet.

Kuidas Gemi ekstraktori suitsuärasti kokku panna?

Korstna suitsueemaldi kokkupanek käib ise. Vaata tootelehtedel olevat õpetusvideot korstnaventilaatori kokkupanekuks. Kui tõmbeventilaatori paigaldamisel tekib probleeme, võite küsida abi elektrikult või müürsepalt. Kui teil on toote paigaldamise osas kahtlusi (nt juhtmete ühendamine, kiirusregulaator jne), on meie spetsialistid teie käsutuses e-posti, vestluse või telefoni teel.

Millise mudeli peaksin ostma kandilise korstna ja sisetoruga?

Kui teil on müüritisega sama kõrgusega toruga kandiline korsten, tuleb esmalt sulgeda toru ja müüritise vahe ning seejärel paigaldada korstnaventilaator otse müüritise peale. Samamoodi, kui toru on vaid mõne sentimeetri (või tolli) kõrgune, tuleb toru viia müüritisega samale kõrgusele. Sellises olukorras tuleb osta nelinurkse alusega korstnaventilaatori mudel, mis on reguleeritav ka ristkülikukujulise korstna jaoks.

Kas suitsueemaldi saab paigaldada otse korstna sisse?

See on võimalik, kuid peate arvestama korstna ventilaatori mõõtmetega. Suitsueemaldi paigaldust saab teha kahel viisil: eemaldada korstna kork ja seejärel paigaldada korstna ventilaator või panna korstna sisse korstna suitsuära, tellides antud juhul ilma korgita suitsueemaldi.

Kas kaablit on võimalik korstna sees vedada?

Jah, see on võimalik. Elektriühenduse loomiseks on kaks võimalust: 3 x 1,5 kaabliga (viidake väljaspool korstnat kuni kiiruse regulaatorini), et pikendada esimest korstnaventilaatori külge kinnitatud meetrit. Või saate teha siseühenduse korstnaga meie kõrge temperatuurikindla kaabliga, mille saate eraldi osta, valides rippmenüüst soovitud koguse vastavalt sellele, mitu meetrit vajate.

Kui kauaks võin korstna suitsueemaldi tööle jätta?

Ajapiirangut ei ole. Korstna suitsueemaldaja võib probleemideta töötada terve päeva.

Millisele kaugusele leegist tuleks asetada korstnaventilaator?

Professionaalset kaminaventilaatorit saab paigaldada igale kõrgusele, isegi 1-meetristele lõõridele. Seevastu korstnaventilaatori põhimudelit soovitatakse üle 3 m kõrgustele korstnatele.

Kui elekter kaob ja korstna ventilaator lülitub välja, kas see ühendab suitsu väljalaskeava?

Ei, korstna ventilaator ei ühenda suitsu väljalaskeava, kui see on välja lülitatud. Sel põhjusel on võimalik korstna ventilaatorit sisse lülitada ainult teatud olukordades, näiteks ahjuukse tõstmisel või tugeva tuule korral.

Kui vihma sajab, kas vesi imbub korstna ventilaatorisse?

Ei, korstna suitsueemaldi põhi on tõstetud, et vältida vihma korral vee imbumist.

Kas korstnaventilaator lahendab probleemi ka tugeva tuule korral ?

Kindlasti sobib meie korstnaventilaator tugeva tuule korral, sest lahendab suitsuprobleemi.

Kas korstna suitsueemaldus teeb müra?

Ei. Korstna ventilaator vaikib igal kiirusel. Muidugi, kui seada see kuuendale kiirusele, teeb ventilaator rohkem kui 1300 pööret minutis, nii et kuulete kerget suminat. Kuid suitsuprobleemi lahendamiseks tuleks ventilaatorit kasutada madalatel pööretel, alates esimesest kuni kolmanda kiiruseni. Nendel kiirustel ei ületa helirõhk 38 Db, st nullmüra.

Kui palju korstnaventilaator kaalub?

Ventilaatori kaal ilma kiiruse regulaatorita on umbes 20 kg.

Kuhu tuleks paigaldada korstna ventilaatori regulaator?

Kaminate korstnaventilaatori regulaator peab olema ühendatud 220 V vooluga ja seda saab paigaldada igasse piirkonda, oluline on see, et seda ei asetataks soojusallikate lähedusse. Tegelikult on korstnaventilaatori regulaatori sees kõrgetel temperatuuridel töötav trafo.

Ostsin hiljuti korstnaventilaatori, mille esimesel kiirusel sisse lülitades ei tööta, miks?

Pole probleemi, suitsuärastus töötab normaalselt. Korstnaventilaator on ette nähtud sisemiste laagrite normaalse sissetöötamise tagamiseks. Ventilaator tuleks alguses sisse lülitada suurematel pööretel ja mõne minuti pärast saab selle lülitada madalamatele pööretele. Seda töörežiimi tuleks järgida ainult esimesel kuul, pärast seda töötab see ka väiksematel kiirustel.